شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

عینک هوشمند سولوس به هوش مصنوعی ChatGPT-4o مجهز می‌شود.

هوش مصنوعی

سولوس ایرگو ویژن عینک هوشمندی است که به کمک هوش مصنوعی ChatGPT-4o می‌تواند دنیای اطراف را تشخیص دهد و کارهایی مانند ترجمه متن، ارایه اطلاعات در مورد محیط اطراف، راهنمایی صوتی و بسیاری موارد دیگر را انجام دهد.

عينک‌های هوشمند عظیم الجثه و دست و پا گیر گذشته را فراموش کنید، عینک سولوس ایرگو ویژن (Solos AirGo Vision) می‌خواهد با حفظ ظاهری شیک، به هوش مصنوعی مجهز باشد. اين محصول که ارتقایی برای AirGo 3 به شمار می‌آید، یک دوربین مخفی به فریم اضافه می‌کند، اما همچنان بر زیبایی ظاهری تمرکز دارد.

عینک سولوس ایرگو ویژن - مجهز به هوش مصنوعی ChatGPT-4o - Solos Airgo Vision

ایرگو ویژن بر خلاف که گوگل گلس می‌خواهد بیشتر از توانش کار انجام دهد و زیبایی را فدای کارایی کرده، رویکردی ظریف‌تر در پیش می‌گیرد. سولوس با پیروی از عينک هوشمند «متا ری‌بن (Ray-Ban)»، در این عينک اولویت را بر زیبایی گذاشته‌ تا اینکه شبیه یک کامپیوتر کوچک چسبیده به صورت باشد!

استفاده از هوش منصوعی ChatGPT-4o در عینک سولوس

با وجود طراحی شیک، قابلیت‌های محصول را دست کم نگیرید؛ ایرگو ویژن یک توانایی فوق‌العاده دارد. سولوس با تکیه بر قابلیت‌های موجود ترجمه صوتی، از جدیدترین فناوری هوش مصنوعی ChatGPT-4o استفاده کرده است. این ترکیب قدرتمند به این عینک اجازه می‌دهد تا نه تنها عکس و فیلم بگیرد، بلکه دنیای اطراف شما را نیز تشخیص دهد.

تصور کنید عينک خود را به سمت یک بنای تاریخی بگیرید و اطلاعات تاریخچه آن را به راحتی دریافت کنید یا منوی غذایی به یک زبان خارجی را برای شما ترجمه کند. این قدرت ایرگو ویژن است. همچنین به لطف نبود صفحه نمایش، این عينک‌ها شما را در دنیای واقعی نگه می‌دارند و به جای اینکه مجبور شوید سرتان را در گوشی خود فرو ببرید، با یک بلندگوی داخلی، راهنمایی‌ها را به آرامی برایتان زمزمه می‌کنند.

البته کاربردهای بالقوه این عینک فراتر از تماشای مناظر است. سولوس، این عینک را به عنوان یک همراه مفید برای کارهای روزانه در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال اگر در حین آشپزی به پیشنهاد دستور غذا نیاز دارید، عينک می‌تواند روند کار شما را دنبال کند و مرحله بعدی را به شما پیشنهاد دهد. یا اگر به دنبال یک خرید خوب هستید، به سادگی محصولی را به عينک نشان دهید تا به دنبال معاملات بهتر بگردد.

عینک مجهز به هوش مصنوعی - سولوس ایرگو ویژن

حریم خصوصی عینک چه می‌شود؟

مطمئناً کارایی نباید به قیمت از دست رفتن حریم خصوصی و امنیت سایبری تمام شود. «سولوس ایرگو ویژن» سیستم فریم قابل تعویض خاص شرکت خود را حفظ کرده است. اگر نیازی به دوربین روی عینک خود نداشته باشید می‌توانید به سادگی یک فریم متفاوت بگذارید و همچنان به تمام ویژگی‌های دیگر هوش مصنوعی دسترسی داشته باشید.

سایر مدل‌های هوش مصنوعی هم قابل استفاده هستند

همچنین سولوس برای کسانی که به جای ChatGPT-4o به دنبال گزینه‌های دیگری هستند، اعلام کرده که AirGo Vision را می‌توان با مدل‌های هوش مصنوعی گوگل جمینای (Gemini) و آنتروپیک کلاود (Claude) نیز استفاده کرد.

قیمت سولوس ایرگو ویژن چقدر خواهد بود؟

در حالی که قیمت ایرگو ویژن هنوز مشخص نیست، انتظار می‌رود محصول اواخر امسال عرضه شود. با توجه به اینکه نسخه بدون دوربین عينک با قیمت ۲۴۹.۹۹ دلار به فروش می‌رسد، انتظار افزایش در قیمت نسخه دوربین‌دار خواهیم داشت. با این حال، با توجه به اینکه عينک‌های هوشمند ری‌بن شرکت متا با قیمت ۲۹۹ دلار شروع می‌شوند، به نظر می‌رسد قیمت سولوس ایرگو ویژن نیز باید در همین حدود باشد.

منبعTOM’S GUIDE