شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

اندروید 15 احتمالاً با حالت شبیه‌ساز دسکتاپ بهبودیافته عرضه شود

اندروید15

به نظر می‌رسد گوگل تلاش بیشتری می‌کند تا حالت دسکتاپ را به یک ویژگی کاربردی برای کاربران اندروید تبدیل کند.

گوگل ویژگی «حالت دسکتاپ» را در سال 2019 با اندروید 10 معرفی کرد. در حالت دسکتاپ کاربر می‌تواند از گوشی خود شبیه به سیستم عامل ویندوز استفاده کند و محیط آن شبیه به رایانه‌های مرسوم و به صورت پنجره‌ای باشد. این قابلیت می‌تواند برای کارهایی مانند مرور وب، کار بر روی اسناد یا بررسی ایمیل‌ها مفید باشد.

این حالت در اندروید 10 تقریباً منحصراً برای توسعه‌دهندگان طراحی شده بود. با این حال اخیراً، گوگل این ویژگی را با کنترل‌های اضافی بهبود بخشیده است، که می‌تواند به این معنی باشد که حالت دسکتاپ کاربرپسندتری برای کاربران عادی ارائه شود.

اندروید 15 احتمالاً یک حالت دسکتاپ مناسب داشته باشد تا این سیستم عامل را به پلتفرم بهتری تبدیل کند. گوگل از سال 2022 مجدداً تمرکز خود را به بهبود حالت دسکتاپ خود معطوف کرده و به‌روزرسانی اخیر اندروید 14 در حال حاضر نتایج امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهد.

این شرکت در ابتدا حالت دسکتاپ اندروید آزمایشی را طراحی کرده بود تا به توسعه دهندگان برنامه یک محیط پیشرفته را برای بررسی نحوه عملکرد برنامه ها در سناریوهای چند صفحه نمایش ارائه دهد و هیچ قصدی برای در دسترس قرار دادن حالت برای عموم نداشت، زیرا فاقد برخی از اساسی‌ترین ویژگی‌های مورد انتظار کاربران بود.

اما جدیدترین به‌روزرسانی اندروید 14 نگارش QPR3 Beta 2.1 یک تجربه حالت پیشرفته‌تر است. حالت دسکتاپ هنوز هم برای توسعه‌دهندگان است، به این معنی که گوگل هنوز نمی‌خواهد کاربران آن را امتحان کنند. با این حال، این بار یک سیستم مدیریت پنجره بهبود یافته را در مقایسه با آنچه اندروید قبلاً قادر به انجام آن بود، نشان می‌دهد و احتمالا برای کاربران عادی هم منتشر شود.