شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

گوگل هوش مصنوعی جمینای را در مرورگر کروم ادغام خواهد کرد

gemini

گوگل برای پیاده‌سازی قابلیت‌های هوش مصنوعی در کروم، سیستم هوش مصنوعی جمینای را در مرورگر خود یکپارچه‌سازی می‌کند.

جدیدترین اقدام گوگل، کروم را با یک میانبر Chat with Gemini در نوار آدرس مرورگر به هوش مصنوعی مجهز می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به رفتن به وب‌سایت Gemini به این چت‌بات هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند.

اکنون با یک دستور @ ساده، می‌توانید به چت ربات هوش مصنوعی Google برای پاسخ دادن به سؤالات، ایجاد تصاویر، و ایجاد خلاصه، در میان کارهای دیگر دسترسی داشته باشید.

در حال حاضر، Chat with Gemini در نسخه توسعه‌دهندگان (کروم قناری  Canary) در حال آزمایش است. برای فعال کردن این ویژگی این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

  • گوگل کروم را باز کنید.
  • عبارت chrome://flags را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید.
  • گزینه Expansion pack for the Site Search starter pack پیدا کنید.
  • Enable را انتخاب کنید.
فعالسازی هوش مصنوعی جمینی در گوگل کروم
  • مرورگر ری‌استارت می‌شود.
  • در یک برگه جدید، نماد @ را تایپ کنید، مشاهده می‌کنید که میانبر Gemini، در میان میانبرهای دیگر، از جمله برگه‌های جستجو، تاریخچه و بوکمارک‌ها دیده می‌شود.
استفاده از هوش مصنوعی جمینی در نوار آدرس مرورگر گوگل کروم
  • گزینه Chat with Gemini را انتخاب کنید.
  • درخواست خود را وارد کرده و Enter را انتخاب کنید. این شما را به وب سایت جمینای هدایت می کند.
نظر هوش مصنوعی در مورد رسانه آی تی جو

در حالی که اکنون قابلیت Chat with Gemini نیاز به نصب نسخه توسعه‌دهندگان دارد، کاربران احتمالاً در صورت انتشار عمومی این قابلیت، در یک به‌روزرسانی آن را در نسخه اصلی دریافت خواهند کرد.

انتشار سیستم هوش مصنوعی گوگل در سال گذشته کند بوده است، اما اکنون که این برند تحت یک نام واحد، جمینای یکپارچه شده است، احتمالاً سرعت انتشار محصولات خود را افزایش خواهد داد.

گوگل اخیراً خدمات Google One AI Premium خود را معرفی کرد که به جمینای پیشرفته (Gemini Advanced) دسترسی دارد، این خدمات یک اشتراک پولی از هوش مصنوعی است که قدرت آخرین مدل زبان بزرگ گوگل، Ultra 1.0 را به نمایش می‌گذارد. گوگل این سرویس را با خدمات بهره‌وری و یک پلن ذخیره‌سازی همراه کرده است.

قابل ذکر است، برخی از مرورگرهای رقیب قبلاً چت‌بات‌های هوش مصنوعی را در دل خود پیاده‌سازی کرده‌اند. مایکروسافت هوش مصنوعی Copilot را از طریق همکاری مستقیم با OpenAI به مرورگر Edge متصل کرده است.

مرورگر Opera نیز دارای چندین قابلیت هوش مصنوعی است، از جمله Opera One و نسخه گیمینگ Opera GX. هر دو شامل سیستم هوش مصنوعی اختصاصی این برند به نام آریا هستند و علاوه بر آن از مدل‌هایی مانند ChatGPT نیز بهره می‌برند.