شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

هشدار FDA نسبت به استفاده از ساعت‌های هوشمند برای اندازه‌گیری قند خون

ساعت هوشمند

سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داد که استفاده از گجت‌های غیرمجاز برای اندازه‌گیری قند خون می‌تواند منجر به نتایج نادرست و تهدید زندگی افراد مبتلا به دیابت شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا درباره خطرات استفاده از ساعت‌ها و دستبند‌های هوشمندی که ادعا می‌کنند سطح گلوکز خون را بدون نمونه خون و سوراخ کردن پوست اندازه‌گیری می‌کنند، هشدار داد.

FDA خاطرنشان کرد که هیچ ساعت یا حلقه هوشمندی را که به تنهایی قادر به اندازه‌گیری سطح گلوکز خون باشد، تایید نکرده است. این سازمان هشدار داد که استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند منجر به اندازه‌گیری نادرست گلوکز یا همان قند خون شود و خطاهایی در مدیریت سطح قند خون به وجود بیاورد که تهدیدکننده زندگی مبتلایان به دیابت باشد.

FDA در بیانیه خود اعلام کرد:«اگر شما به اندازه گیری دقیق قند خون برای مراقبت‌های پزشکی نیاز دارید، با پزشک خود در مورد معرفی یک دستگاه مناسب مورد تایید FDA مشورت کنید.»

البته توجه داشته باشید این دستگاه‌های غیرمجاز با اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند که وضعیت قند را با نمونه خون اندازه‌گیری می‌کنند  و مورد تأیید FDA هستند، متفاوت دارند.

FDA نام برندهای خاصی را ذکر نکرد اما اعلام کرد که فروشندگان این ساعت‌های هوشمند غیرمجاز با تبلیغ اندازه‌گیری قند خون بدون نیاز به زخم کردن انگشتان یا سوراخ کردن پوست، برای محصولات خود بازاریابی می‌کنند. با این حال، این دستگاه‌ها نمی‌توانند مستقیماً سطح گلوکز خون را آزمایش کنند بنابراین از مصرف‌کنندگان می‌خواهد که از خرید آن‌ها برای این منظور خودداری کنند.

این سازمان همچنین به پزشکان و بخش سلامت توصیه کرد که خطر استفاده از دستگاه‌های غیرمجاز اندازه گیری قند خون را با بیماران خود در میان بگذارند و به آن‌ها کمک کنند تا دستگاه مجاز مناسب را انتخاب کنند.