شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

آموزش فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان دولت

اینترنت

هموطنان تا هفته آینده برای درخواست فعالسازی بسته اینترنت رایگان 12 گیگابایتی فرصت دارند؛ این بسته تا تاریخ 14 فروردین اعتبار دارد.

پس از افزایش تعرفه بسته‌های اینترنت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که یک بسته 12 گیگابایت اینترنت داخلی (5 گیگابایت اینترنت بین‌الملل) به صورت رایگان در اختیار تمام مردم قرار می‌گیرد.

عیسی زارع پور: هموطنان برای درخواست بسته رایگان تا هفته آینده فرصت دارند

وزیر ارتباطات امروز در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران توضیحات بیشتری را در مورد این بسته ارائه کرد:

«برای افزایش کیفیت شبکه ناگزیر بودیم که افزایش قیمت اینترنت را اعمال کنیم. با توجه به این که این اتفاق در ایام آخر سال اتفاق افتاد، یک بسته هدیه برای مردم عزیز درنظر گرفتیم که از امروز برای کسانی که شماره‌شان را ثبت کرده‌اند، فعلا می‌شود.
هموطنان گرامی برای این که از این بسته استفاده کنند، باید به پنجره ملی خدمات دولت به آدرس my.gov.ir مراجعه کنند. در آنجا شماره تلفنی که می‌خواهند بسته در آن فعال شود را وارد نمایند. انشالله تلاش همکاران این است که در کوتاه ترین زمان ممکن بسته 12 گیگابایت ترافیک داخلی (معادل 5 گیگابایت ترافیک بین‌الملل) را فعال کنند.
کسانی که تاکنون ثبت نام کرده‌اند، این بسته برایشان از امروز فعال می‌شود و از سایر افراد درخواست می‌کنیم در صورت تمایل به پنجره ملی خدمات هوشمند مراجعه کنند تا بسته فعال شود.
این بسته تا 14 فروردین ماه سال آینده اعتبار دارد. کسانی هم که هنوز فرصت نکرده‌اند تا هفته بعد برای درخواست این بسته فرصت دارند.»

آموزش دقیق و مرحله به مرحله ثبت درخواست بسته اینترنت رایگان

1) ابتدا به سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه کنید. بعد از مراجعه به این آدرس با صفحه‌ای مشابه زیر مواجه می‌شوید.

2) در این سامانه شماره تلفن همراه و کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه ارسال رمز یکبار مصرف کلیک کنید.

آموزش ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

3) در ادامه یک کد 5 رقمی به شماره تلفنی که وارد نموده‌اید، پیامک می‌شود که می‌توانید با وارد کردن آن در فرم زیر به پنجره ملی دولت وارد شوید.

ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند با رمز یک بار مصرف

4) در مرحله بعد اگر تاکنون وارد پنجره ملی دولت نشده باشید از شما کد ملی و تاریخ تولد پرسیده می‌شود. در صورتی که قبلا از این سامانه استفاده کرده باشید، وارد سامانه خواهید شد و نیازی به تکمیل مجدد این اطلاعات نیست و می‌توانید مستقیماً به مرحله 6 مراجعه کنید.

تکمیل کد ملی و تاریخ تولد هنگام ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

5) در این مرحله از شما کدپستی محل سکونت از شما پرسیده می‌شود. پس از وارد کردن کدپستی بر روی گزینه ثبت اطلاعات کلیک کنید.

تکمیل کدپستی هنگام ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

6) پس از این مراحل وارد صفحه اصلی (داشبورد) پنجره ملی خدمات دولت هوشمند می‌شوید. اکنون به آسانی از بخش سمت چپ با کلیک بر روی «فعال سازی بسته اینترنت رایگان هدیه دولت» می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید.

فعالسازی بسته اینترنت رایگان هدیه دولت در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

7) در این قسمت شماره تلفنی که می‌خواهید بسته اینترنت رایگان در آن فعال شود را وارد نمایید. این شماره تلفن باید به نام خود کاربر وارد شده به سامانه باشد. پس از کلیک بر روی گزینه تأیید و دریافت پیام ثبت موفقیت‌آمیز، مراحل تکمیل می‌شود.

انتخاب تلفن همراه بسته اینترنت رایگان هدیه دولت در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند