شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلت برای iOS منتشر شد

هوش مصنوعی

اپلیکیشن مایکروسافت کوپایلت (Copilot) اکنون از طریق اپ استور برای کاربران آیفون و آیپد در دسترس است. این اپلیکیشن، یک چت‌بات هوش مصنوعی است که از مدل GPT-4  بهره می‌برد و به لطف مدل DALL-E3 قابلیت تولید تصویر با متن را هم داراست.

مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری انجام داده و در اولین گام‌های خود، موتور جستجوی خود یعنی بینگ را با همکاری OpenAI خالق محبوب‌ترین چت‌بات جهان (ChatGPT) به هوش مصنوعی مولد تجهیز کرد.

این غول تکنولوژی، در ادامه بینگ جدید را به یک دستیار هوش مصنوعی برای ویندوز ۱۱ تبدیل کرد و آن را کوپایلت نامید که بسیاری از قابلیت‌های هوش مصنوعی را با محیط ویندوز یکپارچه‌سازی کرده و استفاده از آن را راحت‌تر کرده است.

اکنون این برنامه راه خود را به گوشی‌های موبایل اندروید و آی‌اواس نیز بازکرده است. راه‌اندازی برنامه اختصاصی مایکروسافت کوپایلت پس از آن صورت می‌گیرد که OpenAI چند ماه قبل برنامه ChatGPT را برای آیفون عرضه کرده بود. اکنون برنامه کوپایلت مایکروسافت راهکاری جایگزین و راحت‌تر برای دسترسی به فناوری ChatGPT به کاربران می‌دهد.

این برنامه اکنون به صورت رایگان در اپ استور برای آیفون و آیپد موجود است. همچنین نسخه آی‌پد کوپایلت می‌تواند روی هر مکی که از Apple Silicon پشتیبانی می‌کند، از طریق مک اپ استور نصب شود.