شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

اطلاعات ۲۰ میلیون کاربر اسنپ‌فود هک شد

اسنپ

اسنپ‌فود: مسئولیت این اتفاق را می‌پذیریم.

ساعاتی پیش یک گروه هکری ادعا کرد که توانسته به اطلاعات ۲۰ میلیون کاربر اسنپ‌فود و همچنین ۸۸۰ میلیون سفارش این پلتفرم دسترسی پیدا کند. این اطلاعات طبق گفته‌های این گروه هکری شامل نام کاربری٬ پسوورد٬ ایمیل٬ شماره موبایل٬ تاریخ تولد و… می‌شود.

اسنپ‌فود نیز در واکنش به این اتفاق ضمن تایید این هک٬ اعلام کرده که مسئولیت‌ این اتفاق را می‌پذیرد و در حال همکاری با پلیس فتا جهت شناسایی این گروه هکری است.

بیانیه اسنپ ‌فود در ادامه آمده است.

پیرو هک و اقدام به فروش مستقیم بخشی از اطلاعات کاربران اسنپ‌فود به اطلاع می‌رسانیم که شرکت اسنپ‌فود در قدم اول در همکاری با پلیس فتا در حال شناسایی و رفع منبع آلودگی ناشی از اقدام این گروه هکری است.

شرکت اسنپ‌فود مسئولیت این اتفاق را می‌پذیرد و حتما بررسی دقیقی در مورد دلایل وقوع آن انجام خواهد داد. 

گفتنی است این گروه هکری پیش از مذاکره با اسنپ‌فود اقدام به فروش اطلاعات کرده است و شرکت اسنپ‌فود حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از انتشار داده‌های کاربران، از طریق مذاکره با این گروه هکری، خواهد کرد. 

لازم به ذکر است که کلیه‌ی اطلاعات پرداخت بانکی کاربران، اعم از اطلاعات مربوط به کد امنیتی کارت (CCV)، رمز عبور و تاریخ انقضا، در امنیت کامل قرار دارد و این اطلاعات مطابق مقررات بانک مرکزی در هیچ یک از پلتفرم‌ها ذخیره نمی‌شود. متعاقبا اطلاعات تکمیلی در این مورد را منتشر خواهیم کرد