شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

مسیر پیشنهادی گوگل مپ، یک خانواده را به بیابان فرستاد

برنامه گوگل مپ، یک ابزار بسیار کارآمد است و حتی می‌تواند گاهی جان افراد را در منطقه‌ای دور افتاده نجات دهد. با این وجود، هیچ چیزی بی عیب و نقص نیست و گاهی خطاهایی رخ می‌دهد که چالش‌ها و دردسرهای فراوانی برای کاربران به بار می‌آورد.

اخیرا تعدادی از کاربران گوگل مپ گزارش‌هایی ارسال کرده‌اند مبنی بر اینکه این برنامه آنها را به منطقه‌ای ناشناس هدایت کرده و باعث گم شدن آنها شده است. در یکی از آخرین گزارش‌ها، یک گروه مسافر کالیفرنیایی که در حال برگشت به خانه بودند، سر از محل برگزاری مسابقه‌های فرمول وان در لاس وگاس درآوردند!

بر اساس گزارش SFGate ، روز دوزدهم نوامبر، شلبی ایزلر به همراه برادرش آستین و همسرانشان در حال برگشت از لاس وگاس به لس‌آنجلس، برنامه گوگل مپ را برای مسیریابی باز کردند. در برنامه اعلام شد که مسیر بزرگ‌راهی به مقصد، به دلیل وجود طوفان بار ترافیکی زیادی دارد و مسیر فرعی دیگری به آنها پیشنهاد داده شد. برنامه همچنین اعلام کرد که مسیر فرعی، آنها را 50 دقیقه زودتر به مقصد می‌رساند.

اما این اتفاق نیفتاد. زیرا آنها سر از صحرای ماژووا درآوردند که به دلیل شدت طوفان و جاده خاکی پر سنگ و چاله، خودروی آنها آسیب جدی دید. آنها متوجه شدند که علاوه بر آنها، چندین خودروی دیگر نیز با هدایت گوگل مپ در همین مسیر گیر افتاده‌اند.

خانواده سرگردان برای دریافت کمک با 911 تماس گرفتند اما تیم گشت بزرگراه کالیفرنیا، از آمدن به آن منطقه امتناع کرد و به آنها گفته به دلیل بروز طوفان، حجم درخواست‌ها بالا است.

آنها خیلی زود متوجه شدند که در بیابان سرگردان شده‌اند. ایزلر گفت که آنها تصمیم گرفتند با گذشتن از وسط بوته‌های خار و شنزار، دوباره به بزرگراه برگردند اما تنها کمی جلوتر متوجه شدند که خودروی آنها به شدت آسیب دیده و دوباره گیر افتاده‌اند.

این گروه با سختی زیاد و بعد از ساعت‌ها رانندگی، توانستند خود را به نزدیک‌ترین پمپ بنزین برسانند. آنها سریع به نزدیک‌ترین فرودگاه رفته و به خانه برگشتند. خودروی آنها هم به یک مرکز تعمیرات در وگاس منتقل شد و باید برای تعمیر آن، هزینه گزافی پرداخت کنند.

ایزلر در گزارش خود می‌گوید که دیگر به مسیرهای فرعی پیشنهادی در سرویس‌های مسیریابی اعتماد نکرده و همیشه در مسیر اصلی تردد خواهند کرد.