شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

ایلان ماسک به سراغ ویکی پدیا رفت: این همه پول کجا می‌رود؟!

ویکی پدیا

ایلان ماسک از درخواست‌های مکرر کمک مالی در صفحات ویکی پدیا انتقاد کرد و با پیشنهاد تغییر نام، این دانشنامه را مورد تمسخر قرار داد.

علیرغم مشکلات مکرری که پلتفرم ایکس (توییتر سابق) تجربه می‌کند، ایلان ماسک همچنان پلتفرم‌های دیگران را هدف انتقاد قرار می‌دهد. او اکنون در تلاش است تا با ویکی‌پدیا، دانشنامه رایگانی که به اعتقاد او از کاربرانش بودجه اضافی دریافت می‌کند، درگیر شود.

ایلان ماسک در ابتدای هفته توییت‌هایی درباره ویکی‌پدیا منتشر کرد و این سوال را مطرح کرد که چرا بنیاد ویکی‌مدیا مرتب از کاربران پول درخواست می‌کند. شایان ذکر است سازمان غیرانتفاعی آمریکایی ویکی مدیا که در سال 2003 توسط جیمی ولز تأسیس شده، مسئولیت میزبانی و مدیریت ویکی‌پدیا و سایر پروژه‌های مرتبط با ویکی را بر عهده دارد. این بنیاد معمولاً در صفحات ویکی پدیا برای تأمین هزینه‌های این دانشنامه رایگان از کاربران خود درخواست کمک‌های مالی می‌کند اما در طی سال‌های اخیر شفافیت مالی داشته است.

ایلان ماسک: ویکی پدیا به این همه پول نیاز ندارد

به ادعای ایلان ماسک، ویکی‌پدیا قطعاً به این همه پول برای آنلاین ماندن نیاز ندارد. ماسک توییت کرد که شما می‌توانید یک کپی از کل متون ویکی پدیا را در حافظه گوشی تلفن خود ذخیره کنید!