شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

گوگل در حال آزمایش فید دیسکاور برای نسخه دسکتاپ است

فیددیسکاور

گوگل در حال آزمایش نسخه جدید دسکتاپ با افزودن فید دیسکاور است. در این فید، عناوین اخبار، پیش‌بینی آب‌وهوا، قیمت سهام و نتایج ورزشی در زیر کادر جستجوی سنتی گوگل اضافه می‌شود.

گوگل دیسکاور دسکتاپ - google discover desktop

گوگل در حال آزمایش یک تغییر بزرگ است.برترین موتور جستجوی جهان پس از سال‌ها قصد دارد ظاهر ساده صفحه اصلی سایت خود را با اضافه کردن یک فید اخبار (مشابه دیسکاور در اندروید) در پایین باکس جستجو تغییر دهد.

این فید عناوین اخبار، پیش بینی آب و هوا، نتایج ورزشی و اطلاعات سهام را نشان می‌دهد. این غول جستجو قبلاً در سال 2018 فید دیسکاور را در صفحه اصلی سایت خود در دستگاه‌های تلفن همراه اضافه کرده بود.

لارا لوین، سخنگوی گوگل، این موضوع را تایید کرد و اشاره کرد که این نسخه آزمایشی در حال حاضر در هند اجرا می‌شود.

گوگل دیسکاور در کامپیوترهای دسکتاپ و لپ تاپ و ویندوز

رابط آزمایشی گوگل شبیه به آنچه که مایکروسافت در موتور جستجوی خود بینگ ارائه می‌دهد، به نظر می‌رسد و حاوی لیست طولانی از اخبار و اطلاعات دیگر است.

کاربران همیشه به سادگی صفحات گوگل علاقه دارند، اما در این سال‌ها که قادر به جستجوی مستقیم از نوار آدرس مرورگر هستند، کمتر از صفحه اصلی سایت گوگل بازدید کرده‌اند و احتمالاً به همین دلیل، گوگل می‌خواهد جذابیت صفحه اصلی خود را افزایش دهد. از طرفی هم، استقبال خوب کاربران اندروید از دیسکاور می‌تواند دلیل دیگری برای اضافه شدن این فید به صفحه اصلی دسکتاپ باشد.