شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بالاخره نهایی شد

activison

مایکروسافت موفق شد آخرین مانع در خرید اکتیویژن بلیزارد را برطرف کند. سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) قبل از ضرب الاجل 18 اکتبر، موافقت خود را برای انجام این معامله 69 میلیارد دلاری اعلام کرده است.

CMA که در ابتدا این معامله را به دلیل ترس از تغییر صنعت نوپای بازی های ابری مسدود کرد، اکنون قرارداد بازنویسی‌شده مایکروسافت را تأیید کرده است و به آن چراغ سبز نشان داده است. نسخه تغییریافته شامل انتقال حقوق استریم ابری برای تمامی بازی‌های رایانه‌ای و کنسولی فعلی و جدید اکتیویژن بلیزارد است که طی 15 سال آینده به یوبی‌سافت عرضه می‌شوند.

این سازمان در بیانیه خود اعلام کرد:«CMA تصمیم گرفته است به شرکت مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد بدون احتساب حقوق پخش ابری اکتیویژن در خارج از منطقه اقتصادی اروپا رضایت دهد. مشروط به این که فروش حقوق پخش ابری اکتیویژن قبل از تکمیل ادغام کامل شود.»

سازمان نظارتی بریتانیا اضافه کرد که قرارداد جدید مایکروسافت مانع رقابتی در بازی های ابری به وجود نمی‌آورد و تضمین می‌کند که گیمرها از قیمت‌های رقابتی‌تر، خدمات بهتر و انتخاب بیشتر برخوردار شوند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) گفت که این شرکت از تصمیم CMA سپاسگزار است و معتقد است که این خرید به گیمرها و صنعت بازی در سراسر جهان سود خواهد رساند.

این هفته خبرهای خوب بیشتری نیز برای مایکروسافت و اکتیویژن وجود داشت؛ گزارش شد که کمیسیون اروپا دیگر تحقیقات جدیدی در مورد این معامله انجام نخواهد داد. این کمیسیون در اوایل سال جاری تصاحب خود را تایید کرده بود، اما اعلام کرده بود که ممکن است نیاز به بررسی دیگری در مورد تغییرات داشته باشد، که باعث تاخیر بیشتر می‌شد.

مایکروسافت هنوز باید با FTC مبارزه کند. کمیسیون فدرال تجارت اخیراً اعلام کرد که پس از توقف روند در تابستان، محاکمه داخلی خود را علیه این تصاحب از سر خواهد گرفت. با این حال، در حالی که FTC از نظر فنی می‌تواند پس از بسته شدن معامله همچنان به چالش کشیدن آن ادامه دهد، امکان متوقف کردن تکمیل خرید را ندارد.

اکنون به نظر می‌رسد که پیش بینی اخیر اکتیویژن بلیزارد محقق خواهد شد. این شرکت گفت که انتظار دارد در صورت بسته شدن قرارداد، سال آینده بازی‌هایی از جمله «کال آو دیوتی مدرن وارفار 3» و «دیابلو 4» را به سرویس گیم پس اضافه کند.