شرکت آپادانا رایانه کیمیا

بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

فهرست مطالب

کلاب‌هاوس با قابلیت های جدید به‌روز شد

کلاب‌‌هاوس، شبکه اجتماعی پرطرفدار دوران همه‌گیری کرونا که پس از مدتی به فراموشی سپرده شد، حالا قصد دارد بار دیگر سه‌می‌از مکالمات و ارتباطات کاربران در دنیای مجازی را به خود اختصاص دهد.

این شرکت ساعاتی پیش «کلاب‌‌هاوس جدید» را معرفی کرد تا با رفع برخی نقاط ضعف این اپلیکیشن، محبوبیت از دست رفته خود را احیا کند. یکی ازامکانات جدید این پلتفرم، Chats نام دارد که در اصل همان صندوق پیام‌‌های صوتی است و کاربران ‌می‌توانند در هر زمانی که لاگین شوند، آن را بشنوند.

به گفته این شرکت، Chats یک چت گروهی صرفا صوتی با دوستان نزدیکتان است. درواقع، شبیه به یک اتاق گفت‌وگو در کلاب‌‌هاوس است اما با این تفاوت که رد و بدل شدن مکالمات همزمان نیست و شما در هر وقت که بخواهید ‌می‌تواند پیام بفرستید یا پیام‌‌های صوتی قبلی را بشنوید.

اگرچه قابلیت اتاق یا همان روم‌‌های صوتی زنده کلاب‌‌هاوس همچنان در این شبکه اجتماعی پابرجا خواهد بود؛ اما Chats به کاربران این انگیزه را خواهد داد تا بیشتر به این شبکه اجتماعی وارد شوند و صحبت‌‌های دوستان خود را در مورد موضوعات مختلف گوش دهند.

یکی دیگر از ویژگی‌‌های جدید به این پلتفرم، انجمن‌‌های موضوع محور است. پیشتر کاربران مجبور بودند اتاق‌‌های خاصی را جست‌وجو کنند و یا برای پیدا کردن بحث‌‌های همسو با علایق خود به نوتیفیکیشن‌‌ها توجه کنند. حالا در کلاب‌‌هاوس جدید، کاربران ‌می‌توانند به راحتی بحث‌‌های مرتبط و مورد علاقه را شناسایی کرده و به آن ملحق شوند.

ویژگی جدید دیگر، توسعه قابلیت‌‌های همکاری است. بدین معنی که کاربران این امکان را خواهند داشت تا اتاق‌‌ها را ایجاد و به صورت چند نفره میزبانی کنند که این امر، کاربران را به تعامل بیشتر و فراگیرتر تشویق ‌می‌کند.

کلاب‌‌هاوس همچنین از اقدامات خود برای بهبود در دسترسی‌‌ها خبر داد. قابلیت Closed Captions که پیشتر در این اپلیکیشن وجود نداشت، حالا اضافه شده و این شبکه اجتماعی را به ابزاری قابل استفاده برای افرادی با مشکلات شنوایی تبدیل کرده است.

حال سوال اینجاست که با این تغییرات، کلاب‌‌هاوس ‌می‌تواند شکوه از دست رفته خود را بازگرداند؟ یکی از چالش‌‌هایی که این شرکت، با آن مواجه است، رقابت شدید در این حوزه است. اگرچه این پلتفرم در ابتدا یکی از پیشگامان تعاملات صوتی بود اما به تدریج، توییتر و فیسبوک به این ظرفیت پی برده و قابلیت‌‌های مشابه خود را در پلتفرم‌‌هایشان عرضه کردند. کلاب‌‌هاوس برای آنکه بتواند در این رقابت پیروز شود، نه تنها باید یک تجربه بهتر، بلکه باید ویژگی‌‌های منحصر به‌فرد و متمایز را ارائه کند.